523
لزوم اخراج نظامیان آمریکایی از عراق//

محمد واحدی رئیس موسسه صلح زیبا با ارسال نامه‌ای خطاب به نعیم العبودی عضو پارلمان عراق و سخنگوی جنبش عصاُب اهل حق مطالبی را پیرامون اتفاقات اخیر و تصویب طرح الزام خروج نیروهای تروریستی آمریکا از عراق مطرح کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صلح زیبا، محمد واحدی مسئول مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران (صلح زیبا) با ارسال نامه‌ای خطاب به نعیم العبودی عضو پارلمان عراق و سخنگوی جنبش عصاُب اهل حق مطالبی را پیرامون اتفاقات اخیر و تصویب طرح الزام خروج نیروهای تروریستی آمریکا از عراق مطرح کرد.

قدردانی از اقدام نمایندگان پارلمان عراق برای اخراج نیروهای تروریستی آمریکا

در نامه رئیس مؤسسه صلح زیبا به عضو پارلمان عراق و سخنگوی جنبش عصاُب اهل حق آمده است: دو ملت عراق و ایران با توجه به تاریخ طولانی و فرهنگ غنی، مدت هاست در کنار هم با حسن همجواری و برادری زندگی می کنند حتی در مقاطعی حکومت های مستبد و زورگو با تمام توانشان نتوانستند این پیوند تاریخی را از بین ببرند.

ملت‌های عراق و ایران روزهای سختی را در کنارهم گذرانده اند و شهادت سرداران محور مقاومت یکی از سخت ترین این روزها بود. شهید ابومهدی مهندس کارنامه ای سرشار از ایثار و رشادت در عمر با برکت خود داشته است. حضور این شهید سرافراز در جبهه های حق علیه باطل در طول سالیان، نشان دهنده عظمت روح این شهید بزرگوار است. دوستی و برادری شهید سپهبد سلیمانی با شهید ابومهدی مهندس به خوبی بیانگر این جمله است که” ایران و العراق لا یمکن الفراق”

اینجانب به نمایندگی از جامعه فعالین حقوق بشر ایران شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، حاج ابومهدی مهندس و همراهان باوفایشان را به جنابعالی و ملت بزرگ عراق تبریک و تسلیت می گویم.

تصویب نمایندگان پارلمان عراق به الزام خروج نیروهای تروریستی آمریکا، با توجه به تجاوز آشکار تروریسم دولتی آمریکا به حقوق ملت عراق؛ اقدامی صحیح و بجا بود که نقطه عطفی در تاریخ پرافتخار کشور بزرگ عراق خواهد بود.

به راستی اقدام شما نمایندگان پارلمان عراق در جهت استقلال و آزادی، لایق صمیمانه ترین تبریکات است. موسسه بین المللی صلح زیبا نیز در کنار ملت بزرگ ایران آمادگی دارد تا به عنوان عضو کوچکی از محور مقاومت در این شرایط سخت در کنار ملت عراق ایفای نقش نماید.

522

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۱۰/۱۸ - ۹:۳۳