515
پویش کودکان کار//

پویش آفتابگردون توانسته‌ ارتباط خوبی با کودکان سرچهارراه ها برقرار کند و در این میان همه داوطلبان این پویش با حضور مستمر و دائم برسرچهارراه‌های تهران در روز دوشنبه هرهفته توانستند این فضا و ارتباط دوستانه را با کودکان کار برقرار کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صلح زیبا به نقل از خبرنگار ایرنا، اولین گردهمایی سالیانه پویش آفتابگردون (پویشی ملی با هدف حمایت و همراهی با کودکان کار و خیابان) با حضور هنرمندان، بازیکنان سابق تیم ملی فوتبال، معاونت اجتماعی شهرداری تهران، شهردار منطقه ۳ تهران، نمایندگانی از مجلس شورای اسلامی، اکبر رجبی، مدیر عامل جمعیت طلوع بی نشان ها و مجتبی عباسی رئیس هیات مدیره بنیاد غیر دولتی سپاس لحظه حال برگزار شد.
«پویش آفتابگردون» کار تیمی مشترک بنیاد غیر دولتی سپاس لحظه حال و جمعیت طلوع بی نشان هاست و بیش از یک سال است که فعالیت عملیاتی و میدانی خود را شروع کرده است.
علیرضا عباسی، مدیر عامل بنیاد سپاس لحظه حال با اشاره به دستاوردهای یکساله این پویش گفت: آفتابگردون در راستای حمایت از کودکان کار خیابان یک سال پیش راه اندازی شد و تاکنون موفقیت های زیادی را در کارنامه خود ثبت کرده است.
وی افزود: پویش آفتابگردون طرحی است برای اینکه به کودکان کار و خیابان یادآوری کنیم که ما آفتابگردونی ها کنار شما هستیم تا آینده تان تصویر رنگی تری داشته باشند، رویا بسازند و رویاهایشان را محقق کنند. در همین راستا پویش آفتابگردون علاوه بر حمایتهای مردم که پشتوانه اصلی این حرکت هستند، به حمایت ارگانهایی مثل شهرداری، بهزیستی، وزارت کشور و … نیاز دارد تا در جهت توسعه این طرح ملی به ایجاد فضای آموزشی و نیز راه اندازی خودروهای ون آفتابگردون برای ارائه خدمات دندانپزشکی، چشم پزشکی، ویزیت عمومی، مددکاری، بازی درمانی، تئاتر درمانی و … در نزدیکی میادین و چهارراه ها یعنی مجاورت محل های کار این کودکان بپردازد.
مدیرعامل بنیاد سپاس لحظه حال افزود: بیش از یک سال است که با حضور ۲۰۰ نفر نیروی داوطلب عاشق فعالیت در حوزه مسئولیت اجتماعی بیش از ۳۸ هزار و ۴۰۰ نفر فعالیت تخصصی حمایت از کودکان کار انجام داده ایم. همچنین پویش آفتابگردون در این مدت توانسته‌ ارتباط خوبی با کودکان سرچهارراه ها برقرار کند. همه داوطلبان این پویش با حضور مستمر و دائم برسرچهارراه‌های تهران در روز دوشنبه هرهفته توانستند ارتباط صمیمی با کودکان کار و این فضا ایجاد کنند.
عباسی تاکید کرد: بیش از ۹ هزار و ۶۰۰ ارتباط موفق و صمیمی با کودکان کار و خیابان صورت گرفته. کودکان تحت پوشش آفتابگردون حدودا در ۷۰ میدان و چهارراه در تهران و کرج و شهرهای دیگر مثل بندرعباس، رشت، انزلی و اصفهان شناسایی شده‌اند و در مدت زمان یک سال ارتباط خوبی با داوطلبان برقرار کرده اند.
وی افزود: در این مدت بیش از ۱۹ هزار و ۶۸۰ بسته خوراکی توزیع شده و در مناسبت های خاص نیز بیش از ۵۰۰ پیتزا، ۴۵۰ بسته لوازم ورزشی به صورت هدیه و عیدی، ۳۸۵ کیف و بسته های آموزشی برای مدارس و … بین کودکان کار و خیابان برسر چهارراه ها و اماکنی که این کودکان حضور دارند، توزیع شده است. بسته های که باور داریم شاید رویای خیلی از آنها بوده باشد.
مدیر عامل بنیاد سپاس لحظه حال ادامه داد: در حوزه علمی، روانشناسی و مددکاری نیز در مدت یک سال ۸۶۴ ساعت کار در کارگروه تخصصی روانشناسی و مددکاری پویش آفتابگردون و هزار و ۷۲۸ ساعت پشتیبانی میدانی و مجازی روانشناختی نیز انجام شده است. قطعا برای پیشبرد اهداف این پروژه به کارهای بیشتری در حوزه روانشناسی، مددکاری، مربیگری کودک، جامعه شناسی و پشتیبانی های مختلف نیاز وجود دارد.
عباسی با بیان اینکه ارائه خدمات پزشکی در پویش آفتابگردون یکی از مهمترین اهداف است، گفت: ده ها کودک در این مدت خدمات دندانپزشکی دریافت کرده اند. همچنین عمل جراحی پروتز چشم برای برخی از این کودکان انجام و سوختگی شدید برخی از آنان نیز درمان شده است.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۴:۴۴