452

سامان نیازی در گفت‌وگو با روزنامه اکران چاپ ترکیه گفت: آنچه که در کردستان عراق اتفاق افتاد ازجهت زمانی در بدترین برهه و زمان ممکن بود .

سامان نیازی معاون اجرایی مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران(صلح زیبا) در گفت‌وگو با روزنامه اکران چاپ ترکیه گفت: آنچه که در کردستان عراق اتفاق افتاد و از قبل از وقوع آن تحلیلگران و کنشگران سیاسی و حقوقی را وادار به اظهار نظر نمود ازجهت زمانی در بدترین برهه و زمان ممکن بود .

 

همه‌پرسی کردستان عراق مشروعیت ندارد / آمریکا و  رژیم صهیونیستی نمی خواهند منطقه در امنیت باشد/ پیروزی های دولت و ملت عراق بر داعش موجب نگرانی آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

 

همانطور که تاریخ نشان داده است رژیم صهیونیستی به هیچکدام از عهد های خود وفا نخواهد کرد و بارزانی مرتکب اشتباه استراتژیک در برخورد با این بحران شده است.

 

آنچه که در  کردستان عراق اتفاق افتاد و از قبل از وقوع آن تحلیلگران و کنشگران سیاسی و حقوقی را وادار به اظهار نظر نمود ازجهت زمانی در بدترین برهه و زمان ممکن بود .

 

حمایت بی چون وچرای رژیم صهیونیستی ازهمه پرسی کردستان درحالی که درزمان کوتاه گذشته که حتی آسیبهای مستمر آن وجود دارد آسیبهای ناشی از جنایات داعش تحت حمایت رژیم  جعلی صهیونیستی از داعش ونیزحمایتها کشورهای بدنام از رژیم بعثی که خاطره جنایتش در حلبچه ازحافظه تاریخ پاک نمیشود انسان رامتقاعد میکند این تصمیم رانگران کننده وحافظ منافع مردم مظلوم کرد نداند.

 

قانون اساسی درواقع تضمین کننده حقوق ملت  هر کشور است در عراق نیز پس از تلاش دو طرف ونیز وفاق وهم فکری و هم اندیشی دولت عراق قانون اساسی تغییرات قابل قبولی در جهت کمک به تضارب آراء و حفظ حاکمیت مرکزی عراق در بر داشت.

 

تنها راه برون رفت از بحران و حل اختلافات اقلیم کردستان و بغداد گفتگو و دیپلماسی فعال دو طرف است. جمهوری اسلامی ایران همیشه و بالاخص طی سالیان اخیر نقش مهمی در ایجاد ثبات و مبارزه با #افراطی‌گری در منطقه داشته است و هم اکنون نیز مقتدارنه حامی عراق یکپارچه است.

 

مشروح به زبان ترکی:

http://www.ekrangazetesi.com/haber/11290/irak-kurdistani-ile-bagdat-sorunu-ancak-gorusmeler-yoluyla-cozulur.html

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۷/۰۶ - ۱۶:۵۲