495

سامان نیازی، معاون اجرایی مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با «میر مسعود حسینیان» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلا معلی تلفنی صحبت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صلح زیبا، «میر مسعود حسینیان» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلا معلی در تماس تلفنی با نیازی ضمن محکومیت حادثه تروریستی استان بصره که به شهادت و مجروح شدن بیست تن از هموطنان ایرانی انجامید، گفت: این جنایت نشان از عجز و ناتوانی تروریست هاست و این اقدام به دنبال پیروزی مردم عراق و حشد الشعبی و سایر نیروهای مقاومت این کشور در شمال عراق صورت گرفت. طبیعتا تروریست ها خشمگین هستند و دست به ترور و شهادت انسان های مظلوم و بی گناه می زنند.

 

وی ادامه داد: این حرکت، مجرمانه، غیر انسانی بود و وجدان های پاک آن را محکوم می کنند. از حامیان منطقه ای و جهانی تروریسم میخواهیم دست از حمایت تروریست ها بردارند. همچنین آرزوی شفای عاجل برای مجروحین این حادثه تروریستی داریم.

 

سامان نیازی معاون اجرایی مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران نیز در این گفتگوی تلفنی گفت: اینگونه جنایات بزدلانه وحدت مسلمین را نشانه گرفته و کاملا محکوم است. حامیان تروریسم قطعا با اینگونه توحش به اهداف خود نخواهند رسید. دولت عراق می بایست تدابیر امنیتی بهتری را برای زائران بالاخص در آستانه ماه محرم و اربعین در نظر بگیرد. از اقدامات کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلای معلی در جهت ساماندهی وضعیت زائران ایرانی تشکر می کنیم. امروز شاهد هستیم مدعیان حقوق بشر در مقابل بسیاری از جنایات سکوت را انتخاب می کنند. همچنین با خانواده بازماندگان صمیمانه ابراز همدردی می کنیم.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۶/۲۵ - ۵:۳۵