492
نقض حقوق بشر در بحرین//

محاصره منزل آیت‌الله عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین برای سومین ماه متوالی ادامه دارد و خودروهای زرهی آل‌خلیفه در اطراف منزل وی مستقر هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صلح زیبا، از بیش از ۸۰ روز پیش نیروهای امنیتی آل خلیفه منزل آیت‌الله عیسی قاسم را به محاصره خود درآورده و خودروهای زرهی همچنان در اطراف منزل وی استقرار دارند.

برگزاری تظاهرات‌های مردمی در محکومیت محاصره منزل آیت‌الله عیسی قاسم نیز همچنان ادامه دارد و در همین راستا تظاهراتی در شهرک الدیه به نشانه یاری آیت‌الله عیسی قاسم برگزار شد. همچنین تظاهرات‌های مشابهی نیز در شهرکان، السهله جنوبی و سماهیج برگزار شد.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی آل خلیفه ورودی اصلی این منطقه را با موانع سیمانی مسدود و تابلوی «منطقه ممنوعه» نصب کردند تا با منع آمد‌ و شد به این منطقه، محاصره امنیتی منطقه الدراز یک سال و دو ماهه شود.

از ژوئن سال گذشته میلادی (خرداد ۱۳۹۵) منطقه الدراز محل سکونت آیت الله عیسی قاسم با آغاز محاکمه ایشان و اقدام رژیم آل خلیفه به سلب تابعیت از این رهبر انقلاب بحرین به محاصره نیروهای امنیتی در آمده و پس از هجوم به تحصن کنندگان در اطراف منزل ایشان در ۲ خرداد ماه ۱۳۹۶ بیت ایشان نیز مشخصا محاصره شده و آیت الله عیسی قاسم بیش از ۸۰ روز است که در اقامت جبری قرار گرفته است.

در سومین ماه از اقامت اجباری آیت الله عیسی قاسم و با گذشت ۱سال و۲ماه از محاصره منطقه الدراز،نیروهای امنیتی آل‌خلیفه منطقه را ممنوعه نموده، ورودی اصلی منطقه سکونت ایشان را با موانع سیمانی مسدود کردند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۵/۲۰ - ۸:۴۴